Шануй традиції – одягни вишиванку!

14/05/2018

13 травня 2018 року Заліщицька делегація з числа депутатів районної та сільських рад на чолі з головою Заліщицької районної ради – Іваном Петровичем Дроздом взяла участь у Х Всеукраїнському фестивалі національної вишивки та костюма “Цвіт вишиванки”, присвячений Дню матері.

Метою фестивалю було встановлення рекорду України щодо кількості перебування в одному місці депутатів місцевих рад у вишиванках.

350 депутатів різних рівнів – від Верховної ради до сільських рад, депутатів з Тернопільщини, Київщини, Черкащини, Львівщини –  зібралися у Тернополі у вишиванках. Відтак був встановлений рекорд України «Найбільша кількість депутатів усіх рівнів у вишиванках на одній локації» у категорії «масові заходи».

Як наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук, отримуючи  підтвердження зареєстрованого рекорду з рук керівника національного реєстру рекордів України Лани Вєтрової: «Це рекорд не тільки заради рекорду – він має набагато глибший зміст. Ми довели,  що депутати від різних політичних сил об’єднуються навколо наших прадавніх українських символів, серед яких – вишиванка. Ми продемонстрували національно-політичне згуртування, бо  в усіх нас одна мета та мрія – єдина та неподільна Україна», – додав очільник обласної ради.

На фестивалі також відбулась презентація вишитого міжнародного рушника єднання «Цвіт вишиванки». Його довжина сягає 12 метрів. На ньому мають з’явитися вишиванки з традиційними орнаментами усіх областей України та Криму, а також вишиття з 25-ти країн, де компактно проживають українці. За словами голови оргкомітету фестивалю Євгена Філя, сьогодні на рушнику представлені традиційні візерунки з Тернопільщини та Івано-Франківщини. Вишивали його і українці Канади, Польщі і Німеччини. Естафету урочисто перейняла Черкащина – рушник було вручено майстрині із Канева. Згодом він помандрує іншими регіонами України та іншими державами.

Наші депутати гідно представили район, вражаючи усіх учасників фетивалю своїми красивими вишиванками.